Click for Barcelona, Hiszpania Forecast Click for Madryt, Hiszpania Forecast

jak zaplanować podróż

Chcesz się podzielić wrażeniami z pobytu w Hiszpanii napisz o tym tutaj...

jak zaplanować podróż

Postprzez Fugitive » 07 Lut 2010 11:27

Witam,

jestem tu nowa, choć zarejestrowałam sie już jakiś czas temu ale nie o tym..
Hiszpania jest moim marzeniem od dawna, bardzo chcę tam pojechać i zobaczyć bo wymarzyłam sobie, że jest tam pięknie, słonecznie i zielono. chciałabym wybrać się na objazdówkę, powedzmy na 2 tygodnie ale mam trochę pytań odnośnie tego (na razie hipotetycznego) wyjazu.
Gdybyś mógł mi napisać czym najlepiej podróżować (poza oczywiście samochodem), w sensie - jakie środki transportu pozwolą zobaczyć prawdziwą Hiszpanię (nie tę komercyjną i pod turystów), gdzie najpiej nocować (na campingach czy może jakieś wynajmowane pokoje u "tubylców" czy też hostele).
Nie interesuje mnie Hiszpania z pieciogwiazdkowymi hotelami, wolałabym zobaczyć więcej niż z okna hotelowego pokoju. smaczku jeszcze dodał film Woody Allena "Vicky Cristina Barcelona" ;) - chciałabym zobaczyć Oviedo i podobne mu miasteczka z klimatem.
Przy okazji szukam kilku osób chętnych, które chciałyby wybrać sie na taką objazdówkę. Na razie myślę o tym, ale przyjdzie taki moment, że będę chciała taką podróż odbyć.

pozdrawiam
Fugitive
Fugitive

Dołączenie: 08 Sie 2009 12:55

Re: jak zaplanować podróż

Postprzez Irek » 07 Lut 2010 14:21

najtańszym środkiem transportu będzie pociąg ;) i autobusy co do noclegów jak najdalej od "stref turystycznych" tanio jest w hostelach ale tez można się przespać w albergach (odpowiedniki polskich schronisk młodzieżowych ) bardziej mogę pomoc w konkretnych pytaniach ciężko jest cokolwiek konkretnego pisać az tak w formie ogólnej....
Irek
Administrator

Dołączenie: 04 Kwi 2009 22:34

Postprzez Fugitive » 18 Lut 2010 20:44

no i masz.. raczej będę musiała odłożyć na kolejny rok realizację marzeń o tej wyprawie. szkoda.
jeśli mogę spytać to.. jak trafiłeś do Hiszpanii? przypadek? czy przemyślana decyzja? zaczynałeś od zera tam czy jechałeś na zorganizowany już w jakis sposób pobyt?
oczywiście jeśli nie chcesz to nie odpisuj. pytam bo.. może to jest dobry moment w życiu żeby zacząć coś od nowa, jednak ryzykant ze mnie żaden ;)
pozro
Fugitive

Dołączenie: 08 Sie 2009 12:55

Postprzez Irek » 20 Lut 2010 15:19

przemyślana decyzja ;)

niekiedy warto zaryzykować.
Irek
Administrator

Postprzez bea » 21 Lut 2010 09:47

witam
planujemy zwiedzanie Barcelony podczas najbliższych wakacji - na przełomie czerwca lipca. Chętnie przyjmiemy dobre rady i pomysły na zaplanowanie czasu w Barcelonie. Słyszeliśmy, że latem można podziwiać tam wspaniałe fontanny. Czy to prawda?
Co warto jeszcze zwiedzić w okolicy? A na Costa Dorada?
bea

Dołączenie: 21 Lut 2010 09:41

Postprzez Irek » 06 Mar 2010 12:34

Las ramblas, camp nou, sagrada familia, oceanarium , parc guell i wiele innych miejsc tego niemożna przegapić
Irek
Administrator

Postprzez Floris » 30 Sie 2011 09:19

My wybieramy się na Costa Brava, może doradzicie co zahaczyć po drodze?
Floris

Dołączenie: 30 Sie 2011 09:07

Postprzez Patrykkopaczek » 22 Wrz 2013 18:51

Costa Brava to jest to samo miejsce gdzie kręcą Pamiętniki z Wakacji ???
Patrykkopaczek

Dołączenie: 22 Wrz 2013 18:49

Postprzez Irek » 24 Wrz 2013 21:17

tak
Irek
Administrator

Postprzez kaszmir » 30 Paź 2013 10:59

Będąc już na Costa Brava warto zobaczyć opactwo Sant Pere de Rodes oraz miejscowości Tossa de Mar i Girona - jest co zwiedzać.
kaszmir

Dołączenie: 30 Paź 2013 10:35

Następna

Powróć do Moje wakacje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość